دوخت : مقاله : تاریخچه پانک
 

معرفي  تماس با ما تبليغات دريافتامروز: 29 آذر 1393 12/20/2014 جستجو:   ترجمه به زبان انگلیسی arabic  ترجمه به زبان چینی  ترجمه به زبان هندی  ترجمه به زبان ایتالیایی ترجمه به زبان روسی ترجمه به زبان ترکی  

تی شرت های آریانی با طرح های ایرانی

Ad image
تی شرت هایی با طرح های ایرانی برای خانم ها و آقایان

ساعت LED Adidas اصل

Ad image
دارای صفحه نمایش LED واقعی

تي شرت IRAN

Ad image
يك مدل فوق العاده مناسب براي پسران امروزي

تی شرت هایی با طرح خوشنویسی

Ad image
تی شرت های متنوع با طرح های خوشنویسی و زیبا را از اینجا بخرید...

گردنبند ماه تولد شما

Ad image
گردنبند سمبل ماه تولد خود را به گردن بیاویزید...

ميني موچين چندكاره braun

Ad image
ميني موچين چندكاره brawn همراه با كتاب و سي دي آرايش مدرن

تی شرت دخترانه طرح تهران

Ad image
قد تی شرت: 56 سانتیمتر عرض وسط تی شرت: 34 سانتیمتر عرض پائین تی شرت: 39 سانتیمتر

شال عشق

Ad image
شال با طرح نستعلیق ایرانیتاریخچه پانک

ویوین وست وود (متولد 1941) مادر پانک

كد مقاله: 234

ویوین وست وود (متولد 1941)

ویوین وست وود متولد 1941 درايالت دربي شاير انگلستان، یکی از مهمترین و تاثيرگذارترين طراحان فشن انگلیسی در قرن بیستم است.
 
ویوین وست وود
 
در حالی که او بعدها با مطرح کردن " لباس زیر به عنوان لباس رو " و ابداع مینی کرینی (دامن کمربند دار کوتاه الهام گرفته ازویکتوریا) به اعتبار خود افزود، اما نخستین و مهمترین اقدام او پیوند و ترکیب مد با فرهنگ و جنبش نسل جوان تحت عنوان پانک بود.
 
مینی کرینی
 
وست وود : مادر پانک
 
اگر چه معمولا ویوین وست وود به عنوان آفریننده و خلاق سبک پانک خوانده می شود، اما می توان پیدایش پیچیده سبک پانک را ناشی از اقتصاد پریشان و شرایط سیاسی- اقتصادی نیمه دهه 1970دانست.
 
 
 
 
پانک که جوانترین عکس العمل در مقابل نسلهای قدیمی تربود، به عنوان سبکی جدید و تاثیر گذار درفرهنگ نسل جوان به رسمیت شناخته شد. افراد پیش گام و خلاقی مانند وست وود، معمولا به زیباشناختی که موجب می شود تا یک شیوه فرهنگی طلایه دار فشن شود، کمک می کنند.
 
مکلارن و وست وود
 
اگرچه همانطور که بسیاری تصور می کنند، آسان است که ادعا کنیم که وست وود و شریک او ، مالکوم مکلارن، تنها عهده دار ایجاد ساختار بصری پانک در نیمه دهه 1970 بودند، اما حقيقت آن است که بیشتر کارهای آنها توان و گرایشات ساختار شکن این جنبش را بهبود بخشید و تسخیر کرد.
 

زايشگاه پانك
 
در اوایل دهه 1970، شرایط اجتماعی-اقتصادی نیویورک چندان از لندن بهتر نبود. گروههای راک محلی موسیقی و سبک جدیدی را در اعتراض بر علیه آنچه به عنوان اندیشه و طرز فکر نخبه گرا و خودنمای سوپرگروههای دهه شصت مانند رولینگ استونز و بیتلز مطرح شده بود،ابداع می کردند. این گروههای محلی مانند "عروسکهای نیویورک " و مجری ریچارد هل، موانع و مرزهای کلوپ " پانک نخستین" را در هم شکستند .
 
New York Dolls
 
هل به خاطر غزلیات پوچگرای خود و پوشیدن تی شرتهای چاکدار مخصوصی که آرمهایی مانند "لطفا مرا بکش" را بر روی خود داشت، معروف شده بود. مالکوم مکلارن، دوست وستوود و شریک جرم او، در این دوره در نیویورک زندگی می کرد و گروه "عروسکهای نیویورک" را اداره می کر د. اصطلاح پانک در ابتدا در شهر نیویورک رواج یافت.
 
Please Kill Me
 
بر اساس تاریخچه پانک، مالکوم مکلارن این زیبا شناختی رادیکال و تندرو را به لندن برد و در آنجا فروشگاه لباس ويژه اي را به همراه وست وود افتتاح کرد. آنها رابطه متقابل موفقی بین موسیقی و فشن خلق کردند که به طور موثری بر فرهنگ عمومی دهه های بعد اثر گذاشت.
 

فروشگاه مشترک مکلارن و وست وود
 
وست وود، آموزگار سابق، در فروشگاه مشترکی که به همراه مکلارن آن را اداره می کرد، خیاط زنانه بود و از طریق آنچه او خلق می کرد، ايده هاي پانک آنها آشکارتر می شد. وست وود پیش از افتتاح اولین فروشگاه خود و مکلارن در سال 1971به نام " به راک اجازه بدهید " Let It Rock، لباسهای خود و مکلارن را طراحی می کرد. آنها در سال 1972 نام فروشگاه را به "بسیار سریع برای زندگی ، بسیارجوان برای مردن " Too Fast to Live, Too Young to Die تغییر دادند و توجه خود را به سبک "راكر- بايکر" که تحت تاثیر مارلون براندو بود و در آن زمان رایج شده بود، معطوف ساختند. آنها در سال 1974 مجددا نام فروشگاه را به "سکس " تغییر دادند تا بازتاب شیوه های جدید مکلارن باشد و در آنجا لباسهای مناسب لذتهای آزار طلبانه جنسیS&M (sado-masochistic) فروخته می شد و گروه "پیستولهای سکسی" (تپانچه های سکسی) معرفی شد و در سال 1976 شعبه پانک خود را با نام " اغتشاش طلبان" به آن اضافه کردند.
 
 
این فروشگاه ، مرکز نمایش مد پانک بود و بسیاری از پانکهای جوان به آنجا روی آوردند، بعضی در آنجا کار می کردند و یا اگر توان مالی داشتند، لباسهای خود را از آنجا می خریدند. وست وود و مکلارن، موسسین باهوش این شرکت، زمانی که خیابانهای لندن را طوفان فرا گرفته بود، مشغول تولید و توزیع پانک بودند.
 
 
اين گروه بدنام
 
دوستان دوران کودکی، جانی راتن و سید ویکیووس، دو نفری بودند که ادعا می کردند ماهیت حقیقی پانک را به نمایش می گذارند. پیستولهای سکسی و گروه بدنام و کوتاه مدت آنها، چهره موسیقی را تغییر داد و به نسل دربند و اسیر آن زمان صدا بخشید. پیستولهای سکسی، نوجوانان مبتکر و ستیزه جوی طبقه کارگر بودند که پیش از آنکه پانک نامی داشته باشد به آن تمایل داشتند. لباسهایی که توسط پیستولهای سکسی معروف شد را می توان واكنشي در مقابل خرده فرهنگ هاي انگليس پس از جنگ دانست.
 
گروه پیستولها و وست وود
 
گروه پیستولهای سکسی به رهبری نیاز داشتند تا آنها را هدایت کند و همینطور مکلارن و وست وود به روزنه ای برای خروج تفکرات خود، هم در زمینه مد و هم در زمینه سیاسی نیاز داشتند. تا به امروز، بر سر اینکه آیا مکلارن معمار ایدئولوژی پانک بوده است یا نه بحث است. برخی ادعا می کنند که فردی مانند مکلارن، پیستولهای سکسی را تنها به عنوان ابزاری برای بازار یابی محصولات فروشگاه خود ایجاد کرد، اما خواننده معروف، جان راتن با این مطلب مخالف بود و تاکید داشت که این گروه پیش از آغاز همکاری با مکلارن و وست وود به وجود آمده است، اما بعدا با کمک لباسهایی که مکلارن و وست وود معمولا در فروشگاه سکس تهیه می کردند، به عنوان مدلهایی برای ظهور واقعی و تجسم عینی پانک مورد استفاده قرار گرفتند.
 
پانک ، فشن نابود کننده
 
پانک فرهنگ زائد و مهمل پیشرویی بود که تلاش می کرد تا نهاد و رسم معمول هنر را نابود کند و به نظر می رسید پانکها در حال نابود ساختن بنیاد واقعی فشن هستند. نظریه "نابود سازی" پروفسور ژاك دریدا برای تحلیل هر مطلبی از هنر مدرن گرفته تا هنر معماری مورد استفاده قرارمی گرفت. این اصطلاح در فشن برای اشاره به کشف مفهوم و هدف طراح، همچنین به عنوان اصطلاحی توصیفی برای خصوصیات ساختاری معین به کار می رود.
 
 
تی شرت ، 1975-1978
پارچه نخی سفید با تصویر چاپی سیاه ، قرمز و آبی
 

پانک جلوه اولیه فشن " نابود کننده" بود که یکی ازعناصر مهم سبک پست مدرنیسم در قرن بیستم است و در آثار طراحان مد معاصری مانند ری کاواکيوبو طراح ژاپني و مارتین مارجيلا ادامه یافت.
 

پست مدرن و پانک

 
هر چند اصطلاح پست مدرنیسم نامعين و مبهم است، اما ارتباط آن با سبک و ایدئولوژی پانک ذاتی به نظر می رسد. با افزودن "پست" به هر چیزی نوعی نقصان، کاهش یا فرسودگی معین را بیان می کنیم.
 
وست وود
 
بسیاری از محققین این بازگشت پی درپی به صفات نسلهای گذشته را به عنوان آنچه پست مدرن را دقیقا تعریف می کند پذیرفته اند، اصطلاحی که به طور کلی بارها برای توصیف طرح های وست وود و مد پانک استفاده می شد. نظریه "خودت آن را انجام بده "( do-it-yourself) سبک پانک، نتیجه منحصر به فرد دوره تاریخ فرهنگی – اجتماعی معینی بود که پس ازآن درطول دهه های 1980 و 1990، سبک جهانی آن را ادامه داد تا خط سیر زیبا شناختی مشابهی حاصل شود. سایر عناصری که اخیرا به پست مدرن پیوسته است شامل پوشاک و تصویر سازی که آلوده، پاره، موحش و تکان دهنده، غیر عادی، بی رحمانه، بیمار، معذب و منحرف کننده به نظر می رسد، تمامی صفاتی است که ویوین وست وود و پانکهای دهه 1970 به طور فعال آن را جستجو می کردند.
 
پست مدرنیسم : بدون آینده
 
پانک نتیجه و قربانی حاصل از رژیم سرمایه داری بود. به عنوان جدیدترین چکیده تمامی خرده فرهنگهای جوان پیشین، پانک در کمتر از سه سال هدف استفاده و درخواست توده مردم شد. پیش از آن زمان پانک هرگز کاملا به عنوان سبک مطرح نشده بود. اندکی پس از انحلال گروه پیستولها در سال 1978، هر کس در هر کجای لندن، آمریکا و هر کجای دیگر می توانست پانکها را ببیند.
 
'شلوار
شلوار " بانداژ" Bondage ، اواخر دهه 1970
ساتن نخی مشکی با کمرچیندار پشمی مشکی دوتکه

 

هنوز هم نوجوانانی که شلوارهای بانداژ و ژاکتهای چرمی دگمه دار و تزئین شده می پوشند، در خیابانهای شهر نیویورک که در آنجا هنوز هم به طور محدود این لباسها فروخته می شود، دیده می شوند.
 

پیراهن ، 1976

پارچه نخی سفید و قهوه ای راه راه با آرمهای رنگارنگ نقاشی شده و نقش دار و وصله های تکه دوزی شده

 
 پانک بارها در طراحی لباس الهام بخش بود. در اوایل قرن بیستم، پانک و سبک هیپ-هاپ ( سبک فرهنگی دیگری که زائیده نزاعها و کشاکشها بود) با یکدیگر ترکیب شدند و تبدیل به نگرش متعارف و رایجی برای نسل جوان معاصر گردیدند. مجموعه پوشاک کارهای اولیه ویوین وست وود، نفوذ و تاثیر پانک را نشان می دهد و این پوشاک را به شکلی تاریخی یک سبک خرده فرهنگی اعلام می کند که در تاثیرگذاری دائم خود بر شیوه های مستقل مد غربی، رقبای اندکی دارد.
 
کاری از وست وود

 
 
 
ترجمه و تاليف در واحد ترجمه سايت دوخت
---------------------------------------
توجه: کليه‌ي حقوق اين مطلب براي دوخت محفوظ است. نقل و بازانتشار اين مطلب در ساير رسانه‌ها ممنوع است. مگر با ذکر نام سايت دوخت (
www.dukht.com) به عنوان منبع و ايجاد لينک به اين سايت
 
 
Bookmark and Share    

 
Dukht : News : Comment

ارسال نظر

* نام:
پست الکترونيکي:
نشاني وب سايت:
*  متن:
   

نظرات 

نام فرسنده: احسان
متن: مقاله خيلي خوبي بود. در صورت امکان در مورد فلسفه پاپ و مبتکر آن اندی وارهول andy warhol و دختري به نام تاکسی taxi هم مطلبي تهيه کنيد. که مبکتر دامن های کوتاه و لباس های تنگ و کوتاه بوده..

نام فرسنده: nina
متن: kheili saite aliie.
man vaghean khoshhal shodam ke in site ra kashf kardam
va vaghean az shoma mamnoonam
omidvaram hamishe site be roz va kamel bemone
faghat azaton mikham darbareie tarikhcheye fashion zeiad matlab bedin
va matalebe digar ra ham kheili kameltar benevisin
baz ham mamnoonam

نام فرسنده: AourtA
متن: Wo0o0o0W ali bud

نام فرسنده: بهار
متن: kheyli khoub boud
more
pls more

نام فرسنده: پدرام
متن: Punks not dead

نام فرسنده: p2
متن: in ke hamash dar morede lebas b0od...be onvane punk bem kheili bar khod...age mishe kamelesh kon:-q

نام فرسنده: soraya
متن: punk is not dead.....


  6 نسخه چاپی   * ارسال برای دوستان   , لینک مقاله

 


نيازمندی‌ها

Ad image پودر سفید کننده دندان
Ad image تی شرت های آریانی با طرح های ایرانی
Ad image ساعت بدون عقربه گوچی
Ad image تي شرت IRAN
Ad image ساعت LED Adidas اصل
Ad image ست معجزه گرصورت چای سبز
Ad image انگشترهای شیک و درشت
Ad image تاج حجم دهنده و گل جادویی مو

نکات طلایی مد و لباس

چطور به کودکان بستن بند کفش را آموزش دهیم؟
هر آقایی با هر اندامی چه کت و شلواری بپوشد؟
نکات مهم درباره خرید کفش
شکل صورت و مدل مو مناسب آن
پنج نکته طلایی برای محافظت از پوست در زمستان
چطور وسایل سفر را در یک چمدان کوچک جا دهیم؟
چگونه سایز لباس ها را به هم تبدیل کنیم
نکات مهم در انتخاب تی شرت زنانه
پیراهن ماکسی مناسب من کدام است؟
چگونه ناخن هایم را مانیکور هلالی کنم؟
چهار نکته طلایی برای پوشیدن پیراهن دکلته
بهترین پیراهن‌های مجلسی برای اندام گلابی شکل
چه چکمه‌ای مناسب ساق پای شماست؟
چگونه قفسه لباسمان را برای پاییز آماده کنیم
نکاتی مهم درباره آویزان کردن صحیح لباس ها
نکاتی درباره انگشتر
اگر ساق پای کلفت و چاق دارید چه دامنی بپوشید؟
اگر ساق پای کلفت و چاق دارید چه شلواری بپوشید؟
شلوار مناسب اندام با پایین تنه چاق
نکاتی درباره صندل‌های مردانه
چگونه یک کیف دستی زنانه را مرتب کنید
کسانی که ساق پای لاغر دارند چه کفشی بپوشند
نکات مهم در انتخاب کت‌ها برای آقایان
کسانی که ساق پای کلفت دارند چه کفشی بپوشند؟
چه گوشواره‌ای برای ما مناسب است؟

پربیننده ترین مطالب سایت

امسال چه لباس عروسی بپوشم؟
چگونه رنگ قرمز را ست کنیم؟
تاریخچه لباس عروس
بهترین پیراهن‌های مجلسی برای اندام گلابی شکل
شیک پوش ترین مردان 50 سال گذشته
ملوين سوكولسكي عکاس فشن
چند نکته طلایی درباره موی آقایان
فرم صورت‌تان را کشف کنید
آلبوم عکس مانکن و هنرپیشه هاي پردرآمد
مانکن کیست و باید چه شرایطی را دارا باشد؟
پر درآمدترین مانکن های جهان
آلبوم عکس:عکس های افسانه ای از نیکول کیدمن
آلبوم عکس: زنان زیبا با چهره های آسمانی
چگونه کت و شلوار مناسب تیپ خود انتخاب كنيم
راهنمای انتخاب لباس عروس مناسب
چه پیراهنی بپوشم که مناسب اندام من باشد
انتخاب کت و دامن برای زنان درشت هیکل
رنگ‌های مد سال 2009
نکاتی در مورد پوشیدن کت و شلوارهای رنگ روشن بهاری
چگونه لباس بپوشیم تا سینه ها را بزرگتر نشان دهيم
پیراهن‌هایی برای همه شیک پوشان
نکاتی برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند
چگونه یک کیف دستی زنانه را مرتب کنید
کت و شلوارهایی مناسب مردان قد بلند
چگونه با روسری شیک و زیبا باشید

 

 


All copyrights have been reserved for dukht.com website 2006-2009 ©

 

Powered By: Pooyasoft Co.

 

 


صفحه اصلي

عضويت

شناسه  

کلمهعبور

ثبت نام

کلمه عبور را فراموش کردمتصاوير منتخب

مدلی از مجموعه اوت کوتور پاییز 2011 الی ساب در پاریس
مدلی از مجموعه اوت کوتور پاییز 2011 الی ساب در پاریس از آلبوم: مجموعه اوت کوتور الی ساب پاریس 2011

مدلی از مجموعه اوت کوتور پاییز 2011 شانل در پاریس
مدلی از مجموعه اوت کوتور پاییز 2011 شانل در پاریس از آلبوم: مجموعه اوت کوتور شانل پاریس 2011Last Topic

Diffrent styles of Mohammad Reza Golzar
.Fashion Legend Bijan Pakzad Dies
D&G fall 2011 Milan Fashion week
Prada Fall 2011 Milan Fashion Week
International Flamenco Fashion Exhibition 2011
Mathias Bergh for Lubiam Spring 2011Campaign
Alexander McQueen Pre-Fall 2011
Different styles of Niki Karimi
Fendi’s spring 2011 campaign
Parks and Recreation Spring’s New York collections
Fashion with Dance in Marie Claire Turkey December 2011
Ginta Lapina face of Sportmax by Max Mara
Joop lookbook for the spring 2011
Joop spring 2011 lookbook
Max Mara Elegante for Fall-Winter 2010-2011 Collection
Louis Vuitton Cruise 2011 Lookbook
Michael Jackson’s Greatest (Fashion) Hits
Max Mara Spring 2011 Campaign | Karolina Kurkova by Mario Sorrenti
How to Make a Fashion Design Portfolio
Lady Gaga's wax figures unvailed

 

 

آرشيو مقالات

محدوده زماني را مشخص نماييد:

از

تا