معرفي  تماس با ما تبليغات دريافتامروز: 29 آذر 1393 12/20/2014 جستجو:   ترجمه به زبان انگلیسی arabic  ترجمه به زبان چینی  ترجمه به زبان هندی  ترجمه به زبان ایتالیایی ترجمه به زبان روسی ترجمه به زبان ترکی  

 

تی شرت های آریانی با طرح های ایرانی

Ad image
تی شرت هایی با طرح های ایرانی برای خانم ها و آقایان

ساعت LED Adidas اصل

Ad image
دارای صفحه نمایش LED واقعی

تي شرت IRAN

Ad image
يك مدل فوق العاده مناسب براي پسران امروزي

تی شرت هایی با طرح خوشنویسی

Ad image
تی شرت های متنوع با طرح های خوشنویسی و زیبا را از اینجا بخرید...

گردنبند ماه تولد شما

Ad image
گردنبند سمبل ماه تولد خود را به گردن بیاویزید...

ميني موچين چندكاره braun

Ad image
ميني موچين چندكاره brawn همراه با كتاب و سي دي آرايش مدرن

تی شرت دخترانه طرح تهران

Ad image
قد تی شرت: 56 سانتیمتر عرض وسط تی شرت: 34 سانتیمتر عرض پائین تی شرت: 39 سانتیمتر

شال عشق

Ad image
شال با طرح نستعلیق ایرانیهمه چیز درباره دکلره کردن مو

كد خبر: 12857

17 شهريور 1389

به عمل از بین بردن رنگ طبیعی مو دکلره یا Bleaching می گویند که نتیجه ی آن پراکنده کردن و خارج کردن پیگمنت های طبیعی مو از ساختمان مو بوده و رنگ مو را روشن می کند. چنانچه بخواهیم موی طبیعی را بیشتر از چهار درجه روشن تر کنیم ابتدا باید موها را دکلره کرده و بعد از آن رنگ انتخابی را استفاده نمایید.

پایه های دکلره ی مو به ترتیب زیر است :

1-  قرمز                                                             

2-  قرمز نارنجی

3-  نارنجی قرمز

4-  نارنجی

پس روشن کردن مو یا هایلایت بیشتر از ۴ درجه با پودرهای دکلره انجام میگیرد. پودر های دکلره رنگدانه های مو را از کوتیکل مو بیرون میاورند.

در هر صورت پودر های دکلره ار هر مارک به دو نوع تقسیم می شود:

1- پودر دکلره ی سفید که ضعیف تر عمل کرده و بر روی موهای حساس و نازک و رنگ شده استفاده می شود.

2- پودر دکلره ی آبی که قوی تر از پودر دکلره ی سفید بوده و برای موهای طبیعی و سالم کاربرد دارد.

 

اگر مو مشکی طبیعی ( در کل رنگ تیره ) بود از پودر آبی و اگر رنگ طبیعی مو روشن بود از دکلره ی ضعیف استفاده می کنیم. در ضمن باید به جنس موها هم توجه کرد.

 

استفاده از مواد مرغوب در کار شرط اصلی کیفیت است.

 

از آنجائیکه دکلره کردن مو عمل بسیار حساسی است رعایت یکسری نکات برای جلوگیری از آسیب رساندن به موها الزامی ست :

 

1- چنانچه مو قبلا به وسیله ی رنگهای گیاهی مثل حنا و رنگهای تیره رنگ شده باشد ، هنگام دکلره پیگمنتهای رنگی به سختی از ساختمان مو خارج می شوند و پیگمنتهای زرد و آبی در موقع خروج با هم ترکیب شده ایجاد رنگ سبز پر طاووسی می کند.

پس خانم هایی که موهایی از این دسته دارند حتما باآرایشگر خود مشورت کنند.

 

2- موهاي دكلره شده را زير كلاه پلاستيكي قرار ندهید. زيرا محلول دكلره اولا خشك شده و اثري را كه بايد روي موها داشته باشد نخواهد داشت. ثانيا موها زير كلاه پلاستيكي ظرافت و حالت خود را از دست مي دهد.

3- موی ضخیمتر  بسیار مشکل تر و در زمان طولانی تری دکلره می شود .

4- در مواردی از قبیل زمان پریود و یا حاملگی(مخصوصاتا ۴ماهگی که جنین در حال شکل گرفتن است ودر 8 و 9  ماهگی دوران حاملگی) و یا بیماری های عصبی از این عمل خودداری کنید.

5- کسانی که از داروهای اعصاب استفاده می کنند با نظر پزشک عمل دکلره را انجام دهند.

6- به نوع مو از نظر رنگ در موقع دكلره كردن باید توجه داشت موهائی كه دارای رنگ تیره هستند دكلره آنها مشكلتر از موهائی است كه دارای رنگ روشن می باشد، زیرا در موهای تیره پیگمنتهای آن بیشتر از پیگمنتهای زرد و قرمز می باشد و چون پیگمنتهای آبی دارای قطر بیشتری هستند بنابر این مشكلتر از دریچه های مو خارج می شود.

7- چنانچه قسمتی از موها رنگ شده باشد و یا دریچه های مو خیلی ریز باشد ممکن است پس از دکلره رنگ مو به قرمزی یا نارنجی بزند.

8 -در نظر گرفتن حساسیت فرد نسبت به دکلره و رنگ باید تست شود.

9- هنگام دکلره پوست سر نباید تمیز باشد بلکه ۴- ۵ روز از شستن آن گذشته باشد.(چرب بودن مو و پوست سراز وارد شدن آسیب ها جلوگیری می کند.)


 

دکاپاژ:

اگر عمل دکلره بر روی موی رنگ شده انجام بگیرد به آن دکاپاژ می گویند . مواد دکلره در مو اثر کرده ابتدا پولکهای روی مو ( کوتیکول مو ) را از یکدیگر باز کرده و وارد ساختمان مو می گردد . سپس به تدریج پیگمنتهای رنگی مو را پراکنده و از داخل مو خارج می سازد . مقدار تغییر رنگی که در مو بوجود می آید بستگی به مقدار پیگمنتهای طبیعی مو و مدت زمانی که عامل روشن کننده روی مو عمل می کند دارد .

 


انواع لایت ها:

اگر تفاوت رنگ موی پایه و تکه های انتخابی تا  حدود 3 درجه باشد که توسط رنگ مو ایجاد می شود به آن های لایت و اگر این تفاوت رنگ تا هفت درجه باشد به آن مش می گویند که با استفاده از مواد دکلره ایجاد می شود.

 


مش:

مش به عمل روشن کردن لایه هایی از موی سر گفته می شود که کاری ست بسیار ظریف که زیبایی  آن به ذوق و سلیقه و مهارت آرایشگربستگی دارد.

اختلاف رنگ مش با رنگ زمینه و خود رنگ زمینه بستگی به سلیقه - رنگ موی قبلی مشتری – مقاومت مو و... دارد, ولی در کل اختلاف رنگ زمینه بارنگ مش 5 درجه به بالاست.

 

 های لایت:

اگر لایه هایی از موی تیره یا متوسط حدود ۲-۳ درجه به رنگ روشن درآورده شود آنرا مش های لایت می گویند. موهای شما را پرپشت تر نشان خواهد داد.

 

 لولایت: اگر لایه هایی از موی روشن را حدود ۳ درجه به رنگ تیره درآورده شود آنرا مش لولایت می نامند. این کار می تواند با فویل یا کلاه مش انجام شود.

 

 فریزینگ: اگر لایه هایی از موی مشکی را حدود ۹ درجه به رنگ بلوند روشن درآورده شود و یا بر عکس لایه هایی از موی بلوند کاملا روشن را به رنگ مشکی در آورند ٬آنرااصطلاحا  مش فریزینگ می گویند.

 

سان لایت :  در این روش بیضی بالای سر(از رستنگاه تا تاج سر) بلوند می شود که پهنای آن بسته به سلیقه ی شخصی افراد  است  و موهای زیری تیره.

 

مون لایت ( moon light) :

مون لایت عکس سان لایت است و تکه زیرین مو بلوند شده و بیضی بالای سر تیره می شود.

   

هاف لایت (half light ) :

از رستنگاه مو تا فرق سر و تا گودی گردن مو را به دو قسمت تقسیم می کنیم . مثل دو گوشی . سپس یک طرف موی سر را به یک رنگ و طرف دیگر را به رنگ دیگر می کنیم . هاف لایت تقریبا در اجتماع کاربرد خاصی ندارد  مگر در فیلم ها و بعضی افراد خیلی خاص !

نوع دیگر هاف لایت وجود دارد که نقریبا بسیار استفاده می شود  و تقریبا زیباست  . در این نوع هاف لایت طول مو را به دو قسمت مساوی تقسیم می کنند  و قسمت پایین مو را بلوند یا روشن تر و روی مو را بلوند می کنند.

 

مووی لایت (movie light) :

یک کار بسیار فانتزی است که مستطیل بالای سر را جدا کرده و دکلره می کنیم سپس به 3 تا 7 قسمت افقی تقسیم کرده و توسط رنگ های فانتزی هر تکه را جداگانه رنگ کرده و می شوییم که به شکل رنگین کمانی روی موها قرار می گیرد.

 


دکلره کردن کل موها :

مشتری را آماده کنید.(روپوش- کرم محافظ در مناطقی که ممکن است مواد به پوست بخورد- شانه کردن موها)

خود را آماده کنید٬دستکش- روپوش- ماسک

مواد روشن کننده را آماده کنید.(مواد رابسته به اندازه موها درست کنید و مایع بدست آمده باید به حالت ماست ولی نه خیلی رقیق در آید٬از اکسیدان 12% برای موهای مقاوم و از اکسیدان 9% برای موهای ضعیف و نازک استفاده کنید . باچند بار تمرین کردن نسبت مواددستتان می آید.)

موها را به چهار قسمت تقسیم کنیدو زدن مخلوط دکلره را از پشت سر و 5/1 سانت  مانده به پوست سر بوسیله برس رنگ شروع می نماییم.

تمامی لایه ها ی مو را با حرکات ریتمی سریع به مواد دکلره آغشته کنید.

برای آغشته نشدن ریشه ها به مواد دکلره می توان بین موها پنبه گذاشت.

مدت مکث بسته به درجات روشن کنندگی پایه موی مورد نظردارد که فقط با چک کردن مو به نتیجه مطلوب خواهد رسید. هنگام دکلره مدام باید مو را کنترل کرد اگر تکه ای از مو را برداشتید و کشیدید اگر کش آمد بلافاصله باید مو رابشویید زیرا مو دیگر مقاومت ندارد و مکث بیشتر باعث سوختگی مو می شود.

 زمان گذاشتن مواد برای ریشه به باز کردن رنگ ساقه ومقدار درجه ای که می خواهید مو روشن شود دارد٬   معمولا ریشه در مدت حداکثر ۲۰ دقیقه رنگ باز خواهد کرد.در ضمن باید بدانید که این زمان ها در همه افراد متغیر است. مخلوط ریشه را با اکسیدان ۶٪ تهیه میکنیم.

باید در نظر داشته باشید که هر ۱۰ دقیقه مو را با پاک کردن قسمتی از مواد روی مو و کشیدن مو٬ چک کنید.

به هیچ عنوان از حرارت سشواراستفاده نکنید٬ حتی به نظر من برای رنگ مو هم نباید از حرارت استفاده کرد  چون به مو آسیب می رساند مگر اینکه در مکانی که هستید هوا سرد باشد٬ که باید برای این کار قبل از گذاستن مواد دکلره یا رنگ به مدت ۱۰دقیقه به مو حرارت دهید.بعد از گذاشتن کلاه ٬از یک حوله روی سراستقاده کنید.این کار به عمل باز کردن رنگ مو کمک می کند.

در طول زمان مکث موها را شانه نکنید و در صورت احتیاج به لایه های مو مواد دکلره بیشتری بزنید.

اگر دیدید که عمل باز کردن رنگ مو به کندی صورت می گیرد از حرارت سشوار به فاصله ۳۰سانتی متری استفاده کنید.

در آخر موها را با آب ولرم یا سرد خوب آبکشی کنید از شامپو ونرم کننده اسفاده کنید.

نم موها را بگیرید و عمل رنگ آمیزی را از پشت سر شروع کنید.

 

 

مش کلاهی:

این مش برای موهای کوتاه و متوسط مناسب است ٬ اگر برای موهای بلند استفاده کنیم در حین بیرون آوردن موها فرد را بسیار اذیت می کند.

لوازم و مواد:

1- کلاه مش

2- قلاب شماره 6

3- پودر دکلره سفید یا آبی بااکسیدان 12%

4-کیسه زباله نازک وغیر مشکی،سشوار دستی،روغن زیتون،شانه دم دار پلاستیکی


 روش کار:

1- موها را به سمت پشت سر شانه کرده کمی روغن کف دست می ریزیم و موها را آغشته می کنیم که در موقع بیرون آوردن از کلاه مو کشیده نشود.

2-  انتها و یک طرف کیسه زباله را پاره کرده وروی سر قرار می دهیم بطوری که یک سمت آن بلندتر باشد.

3- کلاه را روی سر قرار داده و خوب محکم می کنیم ودر قسمت تاج سر سنجاق سر را بصورت افقی از سوراخ بالای کلاه فرو می کنیم که کلاه در حین کار جا به جا نشود.

4- با قلاب موها را از کلاه بیرون می آوریم و برای جلوگیری از خروج موی اضافی نوک انگشتمان را کنار سوراخ می گذاریم

5- مو های بیرون کشیده شده را شانه کرده وبا دست می کشیم که زیر سوراخ جمع نشده باشد.

6- پودر واکسیدان را با هم مخلوط می کنیم که به شکل ماست شل در بیاید.

7- از پشت سر مواد را از انتها به سمت مرکز سر می زنیم سپس دسته های مو را از هم جدا کرده از انتها تا نوک مو به مواد آغشته می کنیم.

8- هر دسته مورا جمع کرده روی سوراخ خودش قرار می دهیم.

9- سمت بلند کیسه را روی سر گذاشته و روی موها را می پوشانیم.

10- با سشوار دستی موها را به شکل دورانی و یکنواخت به مدت حداکثر 3 دقیقه حرارت داده و در یک نقطه متمرکز نمی شویم.

11- سشوار را خاموش کرده وصبر می کنیم تا به اندازه دلخواه روشن شود.

12- هر 10 دقیقه مقاومت مو را چک می کنیم.

13- موها را شسته و رنساژ می زنیم.

14- برای رنساژ مش فقط چند قطره اکسیدان داخل رنگ ریخته و آب اضافه می کنیم تا حالت دوغی پیدا کند.

15- مو را شسته و از نرم کننده استفاده می کنیم.           مش با کاغذ فویل :

ابتدا موها را تقسیم بندی نمایید.(قسمت جلوی سر 3 قسمت ٬ پشت سر 4 قسمت )

با شانه دم باریک قسمت های مورد نظر را به صورت زیگزاگی جدا کنید.(قطر مو نباید بیشتر از نیم سانتی مترباشد.)

کاغذ فویل را به شکل مستطیل به اندازه ۵ سانتی متر از طول و عرض موها بیشتر بریده لبه جلوی کاغذ فویل را برای استحکام بیشتر حدود دو سانتی متر تا بزنید سپس موها را روی کاغذ فویل قرار داده و اطراف ریشه های مو را با یک لایه نازک پنبه بپوشانید.

مواد دکلره را از نیم  سانتی متری پوست سر به موها بزنید.مقدار مواد دکلره را زیاد نزدید چون باعث نشتی به موهای زمینه خواهد شد همچنین از پودرهای مخصوص فویل استفاده کنید این پودرها کف نمی کند ولی در عین حال کار روشن کردن موها را انجام می دهد.

سپس کاغذ فویل رابه روی موها تا کنید.

موها را هر 10 دقیقه یکبار چک کنید.

بعد از مکث کافی قسمت های دکلره شده مو را که به پایه مورد نظر رسیده شسته و رنساژمورد نظر را به روی موها بزنیدو در آخر با یک براشینگ خوب کار مش تان را به پایان برسانید.رنساژ ها :

به رنگی که بعد از دکلره کردن روی موها می زنیم رنساژ می گوییم.برای تهیه رنساژرنگ مورد نظر را انتخاب کرده و اکسیدان و آب را به صورت 1 به 1 با رنگ مخلوط کرده تا به شکل ماست خیلی شل در بیاید. رنساژ را روی موی خیس زده و بعد از 5 تا 10 دقیقه بشوئید. اگر رنساژ در پنج دقیقه هم جواب داد می توانیم مو را بشوییم نحوه ی زدن رنساژ بر روی کلاه مش یا بطور کلی بر مو مانند شامپو زدن است .

اگر می خواهید که زردی مو را بگیرید از رنگهای سری دودی یا نقره ای استفاده کنید که زردی مو را خنثی کند.

اگر زردی مو زیاد است به اندازه یک نخود رنگ بنفش را با رنگ اصلی مخلوط کنید،اگر می خواهید موهایتان زردی نداشته باشد هیچ گاه سری طلایی برای رنساژ بکار نبرید.

در رنساژ بسته  به حجم مو از رنگ روشن در فرمول به اندازه بيشتر و از رنگ هاي تيره به اندازه حداکثر يک نخود استفاده کرد.

اگر بخواهیم شدت تن زیتونی و طلایی و دودی را زیاد کنیم از واریاسیون های مربوط استفاده می کنیم .

 

فرمول رنساژ بطور کلی :

30 سی سی آب + 15 سی سی رنگ ( معادل یک چهارم تیوپ ) + 15 سی سی اکسیدان 1

 

در اینجا به فرمول چند رنساژ می پردازیم:

 

این مقادیری که در اینجا ذکر کردم شما باید بسته به حجم مو و رنگ مورد نظر شما ترکیب شود.در ضمن شما می توانید شماره رنگهای ذکر شده را با مارک های دیگر تطبیق داده و استفاده کنید.

 

رنساژ یخی یا نقره ای:

برای این رنگ حتما موهای شما باید تا پایه 10 -11 رنگ باز کند.

رنگ نقره ای مثلا از رنگ ایگورا شماره 22/9 +به اندازه یک نخود رنگ مشکی یا واریاسیون آبی+اکسیدان 6%+آب

 

رنساژ عسلی : در این رنساژ ما به زردی احتیاج داریم پس پایه مو را نمی گذاریم از 8 بیشتر تجاوز کند ٬ اگر هم مویی قبلا دکلره شده  و روی پایه 10-11 می باشد از واریاسیون زرد استفاده می کنیم.

 5/8 یا 5/9 ایگورا طلایی+ 4/8 ایگورا بژ+اکسیدان 6% +آب

 

رنساژ نسکافه ای: روی پایه 9

از مارک ایگورا 4/6 بژ+5/5 طلایی به نسبت 2 به 1+اکسیدان 6 % +آب

فرمول رنگ مو شکلاتی:
6.7  نصف تیوپ بلوند شکلاتی تیره + 4/7  یک سوم تیوپ قهوه ای شکلاتی + 6/44- 20 سانت بلوند مسی تیره + اکسیدان 6% +آب

رنساژ کرم: روی پایه 10

10/0 ایگورا یا هر مارک دیگر + 19 /12 به نسبت ا به 2 +اکسیدان 6% + آب
 
منبع:chehrehbechehreh.com

افزودن بر روی : Share

 

   نسخه چاپی    ارسال برای دوستان    لینک خبر

 

ارسال نظر

نام: *
پست الکترونيکي:
نشاني وب سايت:
 متن: *
   

 


نکات طلایی مد و لباس

چطور به کودکان بستن بند کفش را آموزش دهیم؟
هر آقایی با هر اندامی چه کت و شلواری بپوشد؟
نکات مهم درباره خرید کفش
شکل صورت و مدل مو مناسب آن
پنج نکته طلایی برای محافظت از پوست در زمستان
چطور وسایل سفر را در یک چمدان کوچک جا دهیم؟
چگونه سایز لباس ها را به هم تبدیل کنیم
نکات مهم در انتخاب تی شرت زنانه
پیراهن ماکسی مناسب من کدام است؟
چگونه ناخن هایم را مانیکور هلالی کنم؟
چهار نکته طلایی برای پوشیدن پیراهن دکلته
بهترین پیراهن‌های مجلسی برای اندام گلابی شکل
چه چکمه‌ای مناسب ساق پای شماست؟
چگونه قفسه لباسمان را برای پاییز آماده کنیم
نکاتی مهم درباره آویزان کردن صحیح لباس ها
نکاتی درباره انگشتر
اگر ساق پای کلفت و چاق دارید چه دامنی بپوشید؟
اگر ساق پای کلفت و چاق دارید چه شلواری بپوشید؟
شلوار مناسب اندام با پایین تنه چاق
نکاتی درباره صندل‌های مردانه
چگونه یک کیف دستی زنانه را مرتب کنید
کسانی که ساق پای لاغر دارند چه کفشی بپوشند
نکات مهم در انتخاب کت‌ها برای آقایان
کسانی که ساق پای کلفت دارند چه کفشی بپوشند؟
چه گوشواره‌ای برای ما مناسب است؟

پربیننده ترین مطالب سایت

امسال چه لباس عروسی بپوشم؟
چگونه رنگ قرمز را ست کنیم؟
تاریخچه لباس عروس
بهترین پیراهن‌های مجلسی برای اندام گلابی شکل
شیک پوش ترین مردان 50 سال گذشته
ملوين سوكولسكي عکاس فشن
چند نکته طلایی درباره موی آقایان
فرم صورت‌تان را کشف کنید
آلبوم عکس مانکن و هنرپیشه هاي پردرآمد
مانکن کیست و باید چه شرایطی را دارا باشد؟
پر درآمدترین مانکن های جهان
آلبوم عکس:عکس های افسانه ای از نیکول کیدمن
آلبوم عکس: زنان زیبا با چهره های آسمانی
چگونه کت و شلوار مناسب تیپ خود انتخاب كنيم
راهنمای انتخاب لباس عروس مناسب
چه پیراهنی بپوشم که مناسب اندام من باشد
انتخاب کت و دامن برای زنان درشت هیکل
رنگ‌های مد سال 2009
نکاتی در مورد پوشیدن کت و شلوارهای رنگ روشن بهاری
چگونه لباس بپوشیم تا سینه ها را بزرگتر نشان دهيم
پیراهن‌هایی برای همه شیک پوشان
نکاتی برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند
چگونه یک کیف دستی زنانه را مرتب کنید
کت و شلوارهایی مناسب مردان قد بلند
چگونه با روسری شیک و زیبا باشید

 

 


All copyrights have been reserved for dukht.com website 2006-2009 ©

 

Powered By: Pooyasoft Co.

 

 


صفحه اصلي

عضويت

شناسه  

کلمهعبور

ثبت نام

کلمه عبور را فراموش کردمتصاوير منتخب

مدلی از مجموعه اوت کوتور پاییز 2011 الی ساب در پاریس
مدلی از مجموعه اوت کوتور پاییز 2011 الی ساب در پاریس از آلبوم: مجموعه اوت کوتور الی ساب پاریس 2011

مدلی از مجموعه اوت کوتور پاییز 2011 شانل در پاریس
مدلی از مجموعه اوت کوتور پاییز 2011 شانل در پاریس از آلبوم: مجموعه اوت کوتور شانل پاریس 2011Last Topic

Diffrent styles of Mohammad Reza Golzar
.Fashion Legend Bijan Pakzad Dies
D&G fall 2011 Milan Fashion week
Prada Fall 2011 Milan Fashion Week
International Flamenco Fashion Exhibition 2011
Mathias Bergh for Lubiam Spring 2011Campaign
Alexander McQueen Pre-Fall 2011
Different styles of Niki Karimi
Fendi’s spring 2011 campaign
Parks and Recreation Spring’s New York collections
Fashion with Dance in Marie Claire Turkey December 2011
Ginta Lapina face of Sportmax by Max Mara
Joop lookbook for the spring 2011
Joop spring 2011 lookbook
Max Mara Elegante for Fall-Winter 2010-2011 Collection
Louis Vuitton Cruise 2011 Lookbook
Michael Jackson’s Greatest (Fashion) Hits
Max Mara Spring 2011 Campaign | Karolina Kurkova by Mario Sorrenti
How to Make a Fashion Design Portfolio
Lady Gaga's wax figures unvailed

 

آرشيو اخبار

از

تا